www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    KM PSP Krosno ul. Niepodległości 6 38-402 Krosno

 

Ciekawe akcje

W dniu 27.07.2006 r. o godz. 1755 zauważony został pożar w obiekcie hali produkcyjnej domów drewnianych "EURODOM" w Miejscu Piastowym. W momencie przybycia pierwszej jednostki gaśniczej, którą była Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza z KM PSP Krosno, paliło się pomieszczenie wewnątrz hali produkcyjnej, z której płomienie wydostawały się na zewnątrz. Trzech pracowników tego zakładu prowadziło ewakuację mienia. Obiekt był konstrukcji stalowej ze ścianami obitymi blachą i eternitem jako pokrycie dachowe - został on zaadoptowany po byłym Igloopol. Po wyłączeniu głównego wyłącznika prądu, strażacy wprowadzili do wnętrza hali cztery linie gaśnicze, po dwie z obu stron hali. Ze względu na duże zadymienie ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Wewnątrz hali paliły się dwa baraki przenośne, które wstawione do środka, spełniały rolę pomieszczeń socjalnych dla pracowników, tj. szatni i jadalni. W czasie gdy wyciągano z hali ugaszoną przyczepę z trotami, w pomieszczeniach socjalnych nastąpił wybuch dwóch butli gazowych. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Równorzędnie z działaniami gaśniczymi prowadzono również ewakuację mienia z hali produkcyjnej oraz drugiej części obiektu, gdzie znajdowały się pomieszczenia biurowe. Po ugaszeniu płomieni przystąpiono do dogaszania i porządkowania pogorzeliska.

W wyniku pożaru spaleniu uległy pomieszczenia socjalne i warsztatowe wraz z wyposażeniem (tj. lodówka, szafki, ubrania, szlifierki, kompresor, wiertarka stołowa, piła motorowa itp.) oraz przyczepa na trociny i część prefabrykatów do produkcji. Częściowemu zniszczeniu uległa konstrukcja dachu i ścian bocznych hali. W wyniku prowadzonych działań gaśniczych uratowano pozostałą część obiektu ze sprzętem do obróbki drewna, pomieszczenia biurowe z wyposażeniem, materiałami i prefabrykatami.

Ze względu na duże zagrożenie pożarowe obiektu i zgromadzone materiały drewniane, oraz utrudnione zaopatrzenie wodne, w działaniach brała udział duża liczba jednostek: Komenda Miejska PSP w Krośnie (2 pojazdy) oraz jednostki OSP z KSRG Miejsce Piastowe, Rogi, Równe, Iwonicz, Krościenko Wyżne, Korczyna, Pustyny, a także jednostki OSP inne: Widacz, Kombornia, Suchodół, Targowiska.

Design by Strony internetowe Krosno © 2007-2011 by KM PSP Krosno