www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    KM PSP Krosno ul. Niepodległości 6 38-402 Krosno

 

Trudna noc dla krośnieńskich strażaków.

W dniu 1 lutego 2012 rokku, dwadzieścia minut przed godziną 20.00 do Miejskiego Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Krośnie, wpłynęło paniczne zgłoszenie o powstaniu pożaru
w firmie produkującym znicze w Korczynie. Po przybyciu jednostek straży pożarnych na miejsce zdarzenie stwierdzono, że jedno z pomieszczeń zakładu było całe objęte pożarem. Ogień wydobywał się na zewnątrz przez spalone okna i drzwi. Pożar był w fazie rozprzestrzeniania się na sąsiednie pomieszczenia budynku oraz dach. Działania prowadzono dwutorowo, prowadząc gaszenie wnętrza palącego się pomieszczenia i znajdujących się tam urządzeń oraz materiałów, jak i w obronie sąsiednich pomieszczeń i konstrukcji dachu.

W działaniach trwających ponad 5 godzin, łącznie zaangażowanych było 16 pojazdów pożarniczych, w tym m.in. ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem o pojemności 18 m3 wody oraz 74 strażaków. W działaniach brali również udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie oraz pogotowie energetyczne.

Na miejsce pożaru przybył st. bryg. Bogdan Kuliga Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP.

Ze względu na to, że przy temperaturze minus 200 C, pozamarzane były okoliczne hydranty, wodę do celów gaśniczych dowożono z hydrantu znajdującego się  w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Krośnie, odległym o 6 km od miejsca pożaru.

Przyczyna powstania pożaru jest na razie nieznana, będzie ona ustalana przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Była to kolejna ciężka noc dla krośnieńskich strażaków, gdzie prowadzono działania ratowniczo – gaśnicze przy temperaturze minus 200 C. Zamarzająca woda w układach wodnych pojazdów i bardzo niska temperatura, była dużym utrudnieniem nie tylko tego zdarzenia. W ciągu minionej nocy z 1 na 2 lutego br. miały miejsce jeszcze dwa pożary i jedno miejscowe zagrożenie.

O godz. 20.53 otrzymano zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Rogach. Działania trwające prawie 2 godziny prowadziły 3 jednostki OSP włączone do KSRG, tj. Rogi, Miejsce Piastowe i Dukla.

O godz. 23.40 zastęp z tut. Komendy został zadysponowany na ul. Krakowską
w Krośnie, do likwidacji skutków uderzenia samochodu osobowego w drzewo.

O godz. 01.29 mieszkańcy domu jednorodzinnego w Rogach zgłosili powstanie pożaru sadzy w kominie. Działania ugaszenia pożaru w przewodzie kominowym i wykonania prac rozbiórkowych boazerii przylegającej do komina, wykonywane przez 1 zastęp z KM PSP Krosno, trwały ponad 3 godziny.

Ranek w dniu 02.02.2012 r. przyniósł kolejny pożar.  O godz. 7.28 w Rymanowie, zauważony został pożar na poddaszu budynku garażowo – gospodarczego, który powstał od przewodu odprowadzającego spaliny z pieca. Działania gaśnicze i rozbiórkowe palących się elementów, prowadzone były przez 4 zastępy i 18 strażaków z KM PSP Krosno oraz OSP Rymanów i Posada Dolna. Działania te trwały 1,5 godziny.


Design by Strony internetowe Krosno © 2007-2011 by KM PSP Krosno