www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    KM PSP Krosno ul. Niepodległości 6 38-402 Krosno

 

Ciekawe akcje

W dniu 17.08.2006 r. o godz. 405 do Miejskiego Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, zgłoszono że w m. Iwonicz (Mołdawa) w polach widać ogień, prawdopodobnie od palącej się słomy.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszego samochodu gaśniczego z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie, stwierdzono iż pali się większa część składowanego w tym miejscu, sprasowanego w bale siana. Na powierzchni około 1000 m2 zostało składowanych w kilku nieregularnych rzędach ok. 130 sprasowanych bel. Rozwinięto dwie linie gaśnicze i podano wodę na palące się siano, aby nie dopuścić do zapalenia się kolejnych bel. Po zatrzymaniu rozprzestrzeniania się ognia, utworzono pas rozdzielający pomiędzy jedną a drugą częścią sprasowanych bel, po czym przystąpiono do gaszenia i dogaszania palącego się siana. Pracownicy gospodarstwa rolnego przyjechali ciągnikiem z urządzeniem samowyładowczym, którym dokonywali rozrywania bali i przemieszczania siana. Dalsze czynności związane z przerzucaniem i dogaszaniem strażacy wykonywali przy pomocy wideł.

W akcji gaśniczej, która trwała do godz. 830, brało udział: jeden samochód z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej KM PSP Krosno, po jednym samochodzie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, tj. Iwonicz, Iwonicz Zdrój, Rogi i Miejsce Piastowe - łącznie 5 samochodów i 30 strażaków.

Zużyto ok. 50 m3 wody, którą dowożono z hydrantu przy remizie OSP Iwonicz. Spaleniu uległo ok. 90 bel, uratowano 41. Właściciel oszacował wstępnie straty na ok. 4 tys. zł, a mienie uratowane na 2 tys. zł. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było prawdopodobnie podpalenie.

Design by Strony internetowe Krosno © 2007-2011 by KM PSP Krosno