www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    Nowa strona funkcjonuje pod adresem http://www.kmkrosno.pl

 
Manewry Ratownictwa wysokościowego „SOLINA 2013”

W dniach 28-30 października 2013 roku odbyły się trzydniowe: VIII Międzynarodowe i XIII Ogólnopolskie Manewry Ratownictwa Wysokościowego „Solina 2013”
Zajęcia praktyczne odbywały się na zaporze wodnej w Solinie, na terenie kamieniołomu w miejscowości Bóbrka oraz wyciągu kolei krzesełkowej stacji narciarskiej Laworta.
Główne epizody ćwiczeń obejmowały między innymi ewakuację osób z przęseł zapory, podejmowanie pilota szybowca zaczepionego w koronie drzewa, ewakuację operatora koparki która osunęła się ze zbocza kamieniołomu, podjęcie paralotniarza który zawisł na ścianie skalnej. 
W trzecim dniu realizowano zajęcia związane z technikami ewakuacji osób z kolei krzesełkowej na terenie stacji narciarskiej LAWORTA w Ustrzykach Dolnych.
Ratownicy wysokościowi SGRW KROSNO zaangażowani byli między innymi w organizację pozoracji na poszczególnych epizodach ćwiczebnych.
W manewrach uczestniczyło ponad 100 ratowników, w tym przedstawiciele grup wysokościowych Państwowej Straży Pożarnej z całego kraju, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie i przedstawiciele służb mundurowych oraz goście zagraniczni z Białorusi,  Niemiec, Ukrainy, Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Słowacji.

Design by Radosław Kasprzyk © 2007 by KM PSP Krosno