www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    KM PSP Krosno ul. Niepodległości 6 38-402 Krosno

 

Utonięcie kozy w studni


    W dniu 23.04.2014r. o godz. 1900 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie, z miejscowości Cergowa, zadzwoniła kobieta z prośbą o pomoc w wyciągnięciu kozy, która wpadła do studni. Do zdarzenia udały się 2 pojazdy pożarnicze, w tym samochód ratownictwa wysokościowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, iż koza wpadła do źle zabezpieczonej studni gospodarskiej na łące przy zabudowaniach.

 

   Jak powiedziała właścicielka, w tym miejscu pasły się 2 kozy, z których jedna (10 letnia) była przywiązana do wbitego w ziemię palika, natomiast druga (5 letnia) koza nie była uwiązana. Biegając po pobliskim terenie, wskoczyła ona na studnie gospodarską, zabezpieczoną starymi i  spróchniałymi deskami. Deski załamały się pod jej ciężarem i koza wpadła do studni na głębokość ok. 8 metrów. W momencie przybycia strażaków, koza znajdowała się na powierzchni wody i nie dawała oznak życia. 

 
 

  Strażacy po sprawieniu sprzętu do ratownictwa wysokościowego, tj. trójnogu ratowniczego, bloczków i odpowiedniego olinowania, przygotowali jednego ratownika do zejścia do studni w  aparacie ochron dróg oddechowych i woderach. Po zabezpieczeniu na linach kozy i wyjściu ratownika ze studni, wyciągnięto martwą kozę na powierzchnię, po czym przekazano ją właścicielce.

 

Design by Strony internetowe Krosno © 2007-2011 by KM PSP Krosno