www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    KM PSP Krosno ul. Niepodległości 6 38-402 Krosno

 

Wypadek na ul. Rzeszowskiej w Krośnie – o mały krok od tragedii.


   W dniu 24.04.2014r. o godz. 1415 na ul. Rzeszowskiej w Krośnie, na wysokości ul. Leśnej, doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów osobowych jadących w kierunku na Strzyżów. Jak wynika z wstępnych oględzin zaistniałego zdarzenia, kierujący samochodem osobowym marki Daewoo Matiz rozpoczął manewr skręcania w lewo, a w tym czasie jadący za nim Seat Altea wykonywał manewr wyprzedzania go. Kierowca Seata, aby nie doprowadzić do zderzenia próbował ominąć Daewoo, jednakże najpierw uderzył go w lewe przednie koło, a potem wpadł do rowu, gdzie jego pojazd został bardzo poważnie uszkodzony.  
  W wyniku zdarzenia obydwaj kierujący pojazdami oraz dwójka dzieci w wieku 5 i 7 lat przewożonych w Daewoo, po wcześniejszym zaopatrzeniu medycznym zostali przewiezieni przez zespoły karetek pogotowia ratunkowego do szpitala. Nie było konieczności używania sprzętu hydraulicznego do uwalniania osób z pojazdów. Działania zastępów strażaków z KM PSP Krosno ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obydwu pojazdach, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym, neutralizacji rozlanego oleju i  oczyszczeniu jezdni z rozbitych części karoserii.
W działaniach brały udział 3/8 z KM PSP Krosno, w czasie 2 godzin. 
  Całe szczęście w tym zdarzeniu, że do wypadku nie doszło chwilę później, gdy Daewoo byłby ustawiony bokiem do nadjeżdżającego Seata. W momencie innego sposobu uderzenia Seata, np. w bok lub tył pojazdu Daewoo, to skutki zdarzenia byłyby gorsze dla osób jadących w Daewoo.
   Jako media macie możliwość nie tylko informowania społeczeństwa
o zdarzeniach, ale również przekazywania istotnych informacji o błędach jakie wszyscy popełniamy jako kierowcy i piesi. Dlatego też, bardzo proszę abyście apelowali
o ostrożną jazdę i zwracali uwagę na różne zagadnienia wynikające z zaistniałych zdarzeń. W tym przypadku podczas:
- wykonywania manewrów wyprzedzania w terenie zabudowanym, 
- wykonywania skrętu w lewo i przecinania ruchu pojazdów na innym pasie,
- dużo wcześniejszego sygnalizowania zamierzonych manewrów,
- bieżącego sprawdzania w lusterkach sytuacji na drodze za pojazdem, zwłaszcza podczas manewrów wymagających szczególnej ostrożności, itd.

Design by Strony internetowe Krosno © 2007-2011 by KM PSP Krosno