www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    KM PSP Krosno ul. Niepodległości 6 38-402 Krosno

 

Pożar w domu od pieluchy

  W dniu 26.06.2014r. ok. 16.25 w domu mieszkalnym w Krośnie, w wyniku niecodziennego zbiegu okoliczności doszło do powstania pożaru, który mógł skończyć się tragicznie. Jak wynika z informacji uzyskanych od właścicielki, jej czteroletni syn pieluchą przeniósł ogień z kuchenki gazowej w kuchni do swojego pokoju, po czym wrzucił ją do swojego łóżeczka. Od pieluchy zapalił się materac z jego łóżka. Zaalarmowana matka, palący się materac przeniosła do łazienki podejmując próbę ugaszenia go w wannie, ale nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu (materac wykonany jest przeważnie z pianki poliuretanowej, czyli materiału łatwopalnego). Kobieta zamknęła drzwi do łazienki, zabrała córkę i syna opuszczając zadymione mieszkanie, dzwoniąc w międzyczasie do straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów z KM PSP Krosno stwierdzono, że z budynku mieszkalnego na pierwszym piętrze wydobywa się na zewnątrz gęsty dym. Wewnątrz budynku nie było żadnych osób. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do domu z jednym prądem wody w celu zlokalizowania i ugaszenia źródła ognia. Po w/w czynnościach zostały otwarte wszystkie okna w całym mieszkaniu i przystąpiono do jego oddymienia. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany zespół pogotowia ratunkowego celem przebadania wszystkich mieszkańców po czym do szpitala została zabrana właścicielka z lekkimi poparzeniami obu rąk.
Dymy i gazy pożarowe oraz wysoka temperatura dokonały dużych zniszczeń w łazience i przyległych pomieszczeniach. Szkody byłyby jeszcze większe, gdyby kobieta opuszczając dom razem z dziećmi, nie ograniczyła swobodnego rozwoju pożaru, poprzez zamknięcie drzwi do łazienki.
Dojazd do miejsca zdarzenia był bardzo utrudniony ze względu na drzewa rosnące bezpośrednio przy wąskiej drodze dojazdowej. Działania trwały 2 godz. 20 minut z udziałem 2/9 KM PSP Krosno, 2/9 OSP Białobrzegi i Turaszówka.

 
Design by Strony internetowe Krosno © 2007-2011 by KM PSP Krosno