www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    KM PSP Krosno ul. Niepodległości 6 38-402 Krosno

 

Nocny pożar drewnianego domu”

    10.09.2014r. o godz. 2120 kobieta zgłosiła pożar drewnianego budynku przy ul. Łukasiewicza w Krośnie, w pobliżu Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. Dojeżdżającym pojazdom strażackim, siostry zakonne otworzyły bramę do swojej posesji i skierowały strażaków pod budynek Zgromadzenia. Spod tego budynku, poprzez bramkę w ogrodzeniu, strażacy rozpoczęli prowadzenie działań gaśniczych. Pożarem objęty był cały dach budynku drewnianego i połowa części mieszkalnej. Według uzyskanej informacji, budynek od kilku lat nie był zamieszkany. Posesja, na której znajdował się ten budynek, była porośnięta gęstymi zaroślami i nie było do niego bezpośredniego dojazdu. Poważnie utrudniało to dotarcie do budynku, przeprowadzenie rozpoznania i prowadzenie linii wężowych. Ponadto w budynku, jak i wokół niego było nagromadzonych dużo rzeczy różnego przeznaczenia, z czego większość to  materiały palne.
     W początkowej fazie działań, gaszono pożar podając wodę z dwóch linii w natarciu i z jednej linii w obronie bezpośrednio zagrożonego składu opału na sąsiedniej posesji. Po zrealizowaniu zaopatrzenia wodnego w oparciu o hydranty przy ul. Łukasiewicza i przybyciu jednostek OSP terenu miasta Krosna, rozwinięto linie wężowe poprzez zarośla i ustawiono pompę na potoku Lubatówka. Wprowadzono wtedy 2 kolejne linie do bezpośrednich działań gaśniczych. Gdy uzyskano możliwość wejścia do budynku, przeszukano miejsce pożaru w celu sprawdzenia czy nie ma ofiar pożaru. Po dogaszeniu tlących się elementów konstrukcji, dokonano usunięcia części spalonych elementów wyposażenia wnętrza budynku, a także sprawdzono kamerą termowizyjną wszystkie miejsca objęte pożarem. Spaleniu uległa większość budynku drewnianego, tj. konstrukcja dachowa i połowa części mieszkalnej wraz z jego wyposażeniem.
     Działania na miejscu zdarzenia prowadzone były prawie 6,5 godz. z łącznym udziałem 4 pojazdów i 11 strażaków z KM PSP Krosno, 5 pojazdów i 24 strażaków z jednostek OSP z terenu miasta Krosna, tj. Turaszówka, Białobrzegi, Suchodół i Polanka. Na miejscu zdarzenia pracowali również policjanci oraz załogi pogotowia energetycznego i gazowego.

 

Design by Strony internetowe Krosno © 2007-2011 by KM PSP Krosno