www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    KM PSP Krosno ul. Niepodległości 6 38-402 Krosno

 

Pożar w Daliowej.


    O godz. 1000 w dniu 31.01.2015r. oficer dyżury Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Krośnie, otrzymał informacje o pożarze budynku w Daliowej, w którym znajduje się kobieta. Na miejsce zdarzenia zadysponowano samochody pożarnicze z KM PSP Krosno oraz jednostki OSP z tej gminy tj. Posada Jaśliska i Jaśliska, a także OSP Dukla, Barwinek i Posada Dolna. Jako pierwsza na miejsce zdarzenia dojechała jednostka OSP Posada Jaśliska, która rozpoczęła działania gaśnicze, w momencie gdy wnętrze części mieszkalnej domu ogarnięte było ogniem i całe było wypełnione dymem. Ich działania spowodowały, iż ogień się nie rozprzestrzeniał, jednakże z powodu braku aparatów ochrony dróg oddechowych nie mogli wejść do środka. Uczynili to strażacy z OSP Dukla, którzy zabezpieczeni w aparaty dróg oddechowych weszli do budynku i poruszali się w jego wnętrzu praktycznie po omacku, gdyż na wyciągniecie ręki nic nie było widać. Kobietę (lat 34) znaleźli w kuchni, gdzie leżała na podłodze przygnieciona szafką. Ewakuowano ją przez okno i przekazano obsadzie Państwowego Ratownictwa Medycznego, która stwierdziła zgon kobiety. Działania gaśnicze prowadzono również na poddaszu, gdzie składowane było siano. Zagrożeniem dla pracujących strażaków była butla propan-butan, podłączona do kuchenki, na której przygotowywany był posiłek – butlę strażacy wynieśli na zewnątrz w czasie działań gaśniczych. Wodę do celów gaśniczych dowożono z pobliskiej rzeki. Całkowitemu spaleniu uległo wyposażenie części mieszkalnej, a znacznemu uszkodzeni strop, więźba dachowa i pokrycie dachu.
    Według wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu zdarzenia, dramat rozpoczął się gdy w mieszkaniu przebywała tylko 4 dzieci, gdyż ich matka na chwilę wyszła do sąsiadów. Kobieta zaalarmowana prawdopodobnie przez dzieci wróciła do domu i wyprowadziła je na zewnątrz, a sama wróciła się jeszcze do środka – niestety nie wyszła już z budynku. Sąsiedzi nie mogli jej pomóc, gdyż nie mogli wejść do budynku ze względu na temperaturę i dym. Czwórka dzieci została przewieziona do szpitala. Na miejsce zdarzenia przybył również wójt oraz pracownicy urzędu gminy, których zadaniem było zabezpieczenie dalszych losów osieroconych dzieci.
    W działaniach, które trwały do godz. 1340, brali łącznie udział 3 pojazdy i 10 strażaków z KM PSP Krosno oraz  4 pojazdy i 27 strażaków z jednostek OSP.

 

 
Design by Strony internetowe Krosno © 2007-2011 by KM PSP Krosno