www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    KM PSP Krosno ul. Niepodległości 6 38-402 Krosno

 

Traktorzysta przygnieciony ciągnikiem w Głojscach.


    W dniu 17.06.2015r. ok. godz. 1310 w m. Głojsce podczas zjazdu ze wzniesienia ciągnika rolniczego z przyczepą jednoosiową, na której przewożona była długa tarcica, doszło do przewrócenia się ciągnika rolniczego i przygniecenia jego 62-letniego kierowcy.
Z uzyskanych informacji na miejscu zdarzenia, wynika iż osoby postronne przy pomocy samochodu odciągnęły traktor, aby wydobyć poszkodowanego spod pojazdu. Jako pierwsza na miejsce zdarzenia dotarła karetka pogotowia z podstacji w Dukli, a następnie jednostka OSP Dukla. Przybyli ratownicy medyczni i strażacy, udzielali pomocy poszkodowanemu przy traktorze.  Ze względu na doznane obrażenia, zadysponowany został helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka. Helikopter wylądował w niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia, w przygodnym terenie kierowany i zabezpieczany przez strażaków. Po zaopatrzeniu medycznym został on przeniesiony do helikoptera, który przetransportował go do szpitala. Ponadto działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu klem akumulatora, sorpcji rozlanych i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych i postawieniu ciągnika na koła.
   Działania na miejscu zdarzenia zostały zakończone przez jednostki ochrony przeciwpożarowej o godz. 1552, z łącznym udziałem 2/7 z KM PSP Krosno i 2/10 z OSP Dukla, a także pogotowia ratunkowego i policji. 

 
 
 

Design by Strony internetowe Krosno © 2007-2011 by KM PSP Krosno