www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    KM PSP Krosno ul. Niepodległości 6 38-402 Krosno

 

Śmierć motocyklisty w Krośnie.


  W dniu 18.07.2015r. o godz. 1057 kobieta będąca świadkiem zdarzenia zgłosiła   zderzenie motocyklisty z samochodem osobowym na ul. Jana Pawła II w Krośnie.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów PSP stwierdzono, że doszło do zderzenia motocykla marki Suzuki, z samochodem osobowym marki Skoda Octavia, Motocykl jechał główną drogą w stronę Jasła i uderzył w bok Skody od strony kierowcy, który wjechał na główną drogę z bocznej uliczki. Na miejscu był zdarzenia obecny zespół pogotowia ratunkowego, który prowadził akcję resuscytacyjną motocyklisty. Po kilkunastu minutach lekarz stwierdził zgon 22-letniego mężczyzny. Kierujący samochodem osobowym znajdował się w pojeździe, którego nie mógł samodzielnie opuścić z powodu zakleszczonych drzwi. Oba pojazdy blokowały dwa pasy jezdni w jednym kierunku. Działania zastępów PSP polegały na:
-zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
-założeniu pokrowca na kierownicę pojazdu w celu eliminacji niekontrolowanego wystrzału poduszki powietrznej,
-wykonaniu dostępu do poszkodowanego kierowcy samochodu osobowego przy pomocy narzędzi hydraulicznych,
-ewakuacji poszkodowanego na deskę ortopedyczną z uszkodzonego pojazdu w asyście ratowników medycznych,
-przekazaniu poszkodowanego  zespołowi pogotowia ratunkowego,
-odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach,
-kierowaniu ruchem drogowym,
-neutralizacji rozlanego oleju na jezdni przy pomocy sorbentu Compakt,
-usunięciu z jezdni rozbitych części karoserii z pojazdów.
   Działania na miejscu zdarzenia trwały do godziny 13.00 z udziałem 2/7 KM PSP Krosno, a także 2 zespołów pogotowia ratunkowego i 5 pojazdów policji. 
   Statystyki pożarnicze odnotowały w tym roku 13 zdarzeń z udziałem jednośladów, tj. 6 zdarzeń na Krośnie i 7 na powiecie krośnieńskim, w czasie których 2 osoby poniosły śmierć
i 13 osób zostało poszkodowanych w tym 1 dziecko.
   Dla porównania w całym 2014 roku odnotowaliśmy 19 zdarzeń z udziałem jednośladów, tj. 8 zdarzeń na Krośnie i 11 na powiecie krośnieńskim, w czasie których 19 osób zostało poszkodowanych w tym 3 dzieci.

 
 
 

Design by Strony internetowe Krosno © 2007-2011 by KM PSP Krosno