www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    KM PSP Krosno ul. Niepodległości 6 38-402 Krosno

 

Pożar w trudnodostępnym budynku w Chyrowej.


    06.08.2015r. o godz. 2309 do straży pożarnej w Krośnie, zgłoszony został pożar budynku gospodarczego w m. Chyrowa, gm. Dukla. Po przybyciu pierwszych jednostek ochrony ppoż. stwierdzono pożar całkowity budynku gospodarczego (bacówki) na bardzo dużym wzniesieniu w miejscowości Chyrowa. Dużym problemem prowadzenia działań gaśniczych był bardzo trudny dojazd samochodów ze zbiornikiem na wodę do miejsca pożaru. Na miejsce pożaru dojechały tylko samochody o napędzie typowo terenowym z OSP Tylawa i OSP Rogi. Działania zastępów PSP i OSP polegały na:
- podawaniu jednego prądu gaśniczego wody na palący się budynek gospodarczy jednocześnie z równoczesną obroną  składowanego w pobliżu drewna opałowego,
- schłodzeniu widocznej w pożarze butli z gazem propan-butan, a następnie  wyniesieniu jej z miejsca pożaru,
-oświetleniu terenu prowadzonych działań,
- dowożeniu wody z pobliskiego cieku wodnego płynącego u podnóża góry, na którym znajdowała się bacówka i podawanie wody poprzez przepopompowywanie,
- pracach rozbiórkowych konstrukcji budowlanej budynku, 
- ugaszeniu pożaru przy użyciu jednego prądu gaśniczego oraz dogaszeniu pogorzeliska.
    Przed przybyciem jednostek straży pożarnej trzech mieszkańców bacówki ewakuowało trzodę chlewną z zagrody przylegającej bezpośrednio do bacówki. . 
    Działania jednostek straży pożarnej na miejscu zdarzenia trwały do godziny 219,
z udziałem 2/9 KM PSP Krosno i 7/35 OSP (OSP w KSRG: Dukla, Równe i Rogi, OSP: Tylawa, Iwla). Budynek uległ całkowitemu spaleniu wraz z jego wyposażeniem, w tym m.in. sprzętem do robienia serów.

 
 
 
Zdjęcie zamieszczono dzięki uprzejmości portalu KrosnoCity

Design by Strony internetowe Krosno © 2007-2011 by KM PSP Krosno