www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    KM PSP Krosno ul. Niepodległości 6 38-402 Krosno

 

Volvo wypadł z mostu do rzeki Jasiołka.


     10 października 2015r. o godz. 840 Skoncentrowana Dyspozytornia Medyczna w Krośnie otrzymała zgłoszenie o wpadnięciu TIR-a do rzeki w miejscowości Zboiska. Przekazała tą informację do policji i straży pożarnej, wysyłając zespół ratownictwa medycznego z Podstacji w Dukli. Oficer dyżurny PSP na miejsce zdarzenia zadysponował w I rzucie 2 zastępy z JRG KM PSP Krosno oraz OSP Dukla, a następnie SLRChem i grupę operacyjną. Na miejscu zdarzenia okazało się, że samochód ciężarowy z naczepą jadący drogą krajową nr 19 od Dukli, z nieznanych przyczyn zjechał na lewy, przeciwległy pas ruchu, zniszczył barierkę ochronną na moście na długości ok. 36 m, zsuwając się z ok. 8 metrowej skarpy uderzył w drzewo, a następnie przewracając się wpadł do rzeki Jasiołka. Kierowca samochodu ciężarowego na szczęście nie doznał większych obrażeń. Został on zaopatrzony i zbadany przez ratowników medycznych, a następnie odwieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krośnie. Działania przybyłych strażaków na miejsce zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podjęciu działań zmierzających do ograniczenia skażenia rzeki, przez wylewający się olej napędowy ze zbiorników paliwowych. Wykorzystując różne sposoby opróżniono obydwa uszkodzone zbiorniki paliwa do przywiezionych pojemników. Zastęp SLRChem wraz z jednostką OSP Rogi, od miejsca położonego niżej od miejsca zdarzenia, udawał się w górę rzeki, idąc naprzeciw przepływającej plamie substancji ropopochodnej. Została ona zlokalizowana przed miejscowością Wietrzno, gdzie postawiono zapory sorpcyjne, mające wychwytywać cienki film oleju napędowego, przemieszczającego się z nurtem rzeki.
O zdarzeniu zostały poinformowane służby inspektoratu ochrony środowiska, sanepidu, zarządcy drogi oraz zarządcy rzeki. Poinformowano również przedstawiciela Urzędu Gminy w Dukli, który skontaktował się przedstawicielem ujęcia wody w Wietrznie. Przybyły na miejsce zdarzenia właściciel firmy transportowej, której samochód wpadł do rzeki, podjął się na własny koszt wyciągnięcia samochodu ciężarowego oraz przewożonego ładunku w postaci pustych szklanych butelek i przywrócenia miejsca do stanu przed zdarzeniem.
    Działania jednostek straży pożarnej na miejscu zdarzenia trwały do godziny 1340, z udziałem 5/11 KM PSP Krosno i 3/12 OSP w KSRG: Dukla i Rogi.

 

  
  
  

Design by Strony internetowe Krosno © 2007-2011 by KM PSP Krosno