www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    Nowa strona funkcjonuje pod adresem http://www.kmkrosno.pl

 

 Pożar budynku gospodarczego w Jedliczu.

     8 lutego br. o godz. 18.17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie na numer alarmowy 998, zadzownił mężczyzna informując o pożarze budynku gospodarczego w Jedliczu. W trakcie trwania tego zgłoszenia, uruchomiona została przez kogoś syrena alarmowa w OSP Męcinka. Ze względu na wycofanie pojazdu pożarniczego z podziału bojowego z powodu braku ogrzewania w remizie OSP i spuszczonej wody z pojazdu, strażacy z OSP Męcinka, przynieśli węże z pobliskiej remizy i podłączyli je do hydrantu chcąc podjąć działania gaśnicze. Niestety nie udało się im uruchomić hydrantu. Jako pierwsze działania gaśnicze o godz. 18.32. zostały podjęte przez OSP Żarnowiec wspólnie ze strażakami z OSP Męcinka z wykorzystaniem już przygotowanej linii wężowej. Cała część budynku, w którym stał samochód Skoda Octavia, objęty był ogniem. Pożar rozprzestrzeniał się na dalszą część budynku i stwarzał zagrożenie dla budynku gospodarczego stojącego na sąsiedniej posesji.
W wyniku oddziaływania ognia doszło do zapalenia się elementów drewnianych ściany na poddaszu, gdzie składowane było siano.
   Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków z KM PSP Krosno wprowadzono kolejne linie gaśnicze na zewnątrz i do wewnątrz palącego się budynku oraz w obronie zagrożonego sąsiedniego budynku. Wodę do pożaru dowożono z hydrantu znajdującego się przy kościele w Jedliczu. Po ugaszeniu ognia dokonano przemieszczenia i przelania pozostałości po pożarze i rozbiórki więźby dachowej.
   Działania na miejscu pożaru trwały do 21.30, z udziałem 32 strażaków i 6 pojazdów pożarniczych (2/8 KM PSP Krosno, 0/4 Męcinka, 1/4 OSP Żarnowiec, 1/4 OSP Jedlicze, 1/6 OSP Potok, 1/6 OSP Jaszczew), a także 2 patroli policji.

Zdjęcia: archiwum KM PSP Krosno.

Opracowanie: bryg. Mariusz Kozak
Design by Radosław Kasprzyk © 2007 by KM PSP Krosno