www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    Nowa strona funkcjonuje pod adresem http://www.kmkrosno.pl

 

 Pożar stolarni w Żarnowcu

    O godz. 22.07 w dniu 25.02.2017 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie na numer alarmowy 998, zadzownił mężczyzna informując o oznakach pożaru budynku stolarni w Żarnowcu. Jako pierwsze działania gaśnicze podjęła jendostka OSP Żarnowiec oraz OSP Jedlicze. Za nimi na miejsce pożaru dojechały pojazdy z KM PSP Krosno. Pożarem objęte było całe poddasze nad halą montażową w Zakładzie Stolarki Artystycznej „Meble”.
Działania zastępów PSP i OSP polegały na:

  •     zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
  •     odłączeniu dopływu prądu (na głównym wyłączniku),
  •     podaniu pięciu prądów wody w natarciu na palące się poddasze,
  •     oświetleniu terenu akcji,
  •     wykonaniu otworów w  poszyciu dachu, w celu oddymienia poddasza,
  •     dogaszaniu i usuwaniu palących się materiałów w tym składowanej na poddaszu okleiny meblowej oraz drewna,
  •     całkowitej rozbiórce więźby dachowej oraz poszycia dachu nad stolarnią.

Na poddaszu działania prowadzone były przez strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych, gdyż panowało tam duże zadymienie i wysoka temperatura. Aparaty oraz butle powietrzne zostały użyte z wyposażenia pojazdów JRG Krosno, OSP Jedlicze i OSP Jaszczew. Dodatkowe butle zostały przywiezione z KM PSP Krosno w trakcie prowadzonych działań. Wodę do gaszenia pożaru dowożono z hydrantu w Jedliczu. W wyniku akcji gaśniczej zalaniu uległ cały parter tego budynku. Ze względu na duże oblodzenie jezdni, na miejsce prowadzonych działań została zadysponowana piaskarka. Całkowitemu spaleniu uległa konstrukcja dachowa nad halą montażową stolarni oraz pomieszczeniami socjalnymi.
Działania na miejscu pożaru trwały do 3.36, z udziałem 35 strażaków i 8 pojazdów pożarniczych (3/10 KM PSP Krosno, 1/6 OSP Żarnowiec, 1/4 OSP Jedlicze, 1/7 OSP Potok, 1/4 OSP Jaszczew, 1/4 OSP Chlebna), a także patrolu z policji.


 

Zdjęcia: archiwum KM PSP Krosno.

Opracowanie: bryg. Mariusz Kozak
Design by Radosław Kasprzyk © 2007 by KM PSP Krosno