www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    Nowa strona funkcjonuje pod adresem http://www.kmkrosno.pl

 

Pożar budynku drewnianego w Równem. 

    28.10.2017 r. o godz. 16.20 osoby mieszkające po sąsiedzku, zgłosiły duże zadymienie i ogień wydobywający się z okien, w sąsiednim budynku mieszkalnym, który zamieszkuje mężczyzna. Na miejsce zdarzenia jako pierwsze przyjechały 2 zastępy z jednostki OSP Równe, którzy zastali objęte ogniem wnętrze budynku mieszkalnego. Odłączyli oni zasilanie energetyczne oraz podjęli działania gaśnicze w aparatach ochrony dróg oddechowych.
    W domu mieszkał mężczyzna, który o własnych siłach opuścił budynek. Początkowo poinformował on, że w budynku może przebywać kobieta. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych i przeszukiwania budynku, mężczyzna zmienił początkowe informacje, twierdząc, że w momencie pożaru przebywał w budynku sam. Mężczyzna ten nie odniósł żadnych obrażeń, jednakże został przebadany przez zespół PRM i następnie został przetransportowany do szpitala. Działania zastępów JRG i OSP polegały na:
-    zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
-    odłączeniu energii elektrycznej oraz zamknięciu dopływu gazu,
-    podaniu 2 prądów gaśniczych w natarciu na źródło pożaru,
-    podaniu 1 prądu gaśniczego w obronie na część domu, aby zapobiec rozprzestrzenieniu się pożaru,
-    oświetleniu miejsca działań,
-    oddymieniu pomieszczeń,
-    rozebraniu części dachu w celu likwidacji źródła ognia,
-    przeszukaniu domu oraz sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną.
Zniszczeniu uległa część dachu oraz dwa pomieszczenia wraz z wyposażeniem. Pozostała część budynku uległa częściowemu uszkodzeniu w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury oraz dymu. Ogółem w bezpośrednich działaniach wzięło udział 7 pojazdów i 31 strażaków, tj. z JRG PSP Krosno (3/8) oraz Równe  (2/12), OSP Dukla (1/6) Wietrzno (1/5) oraz policja i pogotowie ratunkowe.
 

Opracowanie: bryg. Mariusz Kozak

Zdjęcia: z archiwum KM PSP Krosno

Design by Radosław Kasprzyk © 2007 by KM PSP Krosno